Projektist

Projekt nr 2014-2020.15.03.21-0284 “Vana-Narva uus elu”

Projekti kestvus: 01.04.2022 – 31.07.2023

Projekti “Vana-Narva uus elu” eesmärk on suurendada teadlikkust Narvast kui väärtuslikult kultuuripärandi asukohast, kasvatada välisturistide arvu ja taastada Narva kui turismiobjekt tervikuna vähemalt COVID-19 kriisi eelsele tasemele projekti elluviimisele järgneva viie aasta jooksul, mis mõjutab positiivselt ka kohalikku majandust.

Projekti raames luuakse uus turismitoode Narva raekojas, milleks on virtuaalne Vana-Narva. Virtuaalne Vana-Narva on liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse sümbioos. Liitreaalsusega saalis pakutakse külalistele võimalus tutvuda sõjaeelse Narvaga, ehk linnaga, mis eksisteeris enne 1944 aastat. Üheks peamiseks ekspositsiooni füüsiliseks objektiks on 3D prinditud Vana-Narva linna mudelid, mis on valmistatud Vana-Narva pabermaketi ja Narva Muuseumi maketi alusel. Kasutades tahvelarvuteid saavad külalised infot nii sõjaeelsest linna elust tervikuna kui ka üksikute Narva hoonete ja objektide kohta, nt. apteegihoone ja börsihoone Raekoja platsil, tolleaegsete kuulsate kodanike majade ja elamute kohta. Virtuaalreaalsusega saalis pakutakse jalutuskäiku mööda Rootsiaegse Narva tänavaid. VR-prillidega külastajad leiavad end esmalt Raekoja platsil ja jalutavad mööda Rüütli ja Suur tänavaid.

Projekti tulemusena on Narva linna külalistele Raekoja hoones loodud virtuaalne Vana-Narva, mis on uus, kaasaegne ja ainulaadne turismitoode ja unikaalne selle poolest, et tegemist on kunagi eksisteerinud võimsa linnaga, mis oli Põhjamaade barokk-pärliks ja kunagiseks „maailma kauneimaks linnaks“, mida enam pole, kuid mis tuleb tingimata taastada kasutades kaasaegseid digilahendusi. Virtuaalne Vana-Narva on liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse tehnoloogia sümbioos, mida on üldiselt harva kasutatud koos.

Toetav programm: Turismisektori elavdamise programm (2014-2020.15.3.1)
Toetuse summa: 167 637,40 eurot

Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Virtual Old Narva ©  2024. Kõik õigused kaitstud.